Rozpoczęcie zmagań TBS Śląska II Wrocław w Suzuki 1. Lidze

0

W tę niedzielę o godzinie 20:00 TBS Śląsk II Wrocław rozpocznie swoje zmagania w Suzuki 1. Lidze. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie Księżak Łowicz.

Druga drużyna Trójkolorowych zagrała jedno spotkanie przedsezonowe. Był to mecz z głównym pretendentem do awansu, czyli Górnikiem Wałbrzych. Nasi rywale z Dolnego Śląska nieznacznie wygrali spotkanie, ale gra naszej młodzieży mogła się momentami podobać. Na kogo możemy liczyć? Na obwodzie mamy dwóch Kacprów – Gordona i Marchewkę. Obaj są utalentowanymi prospektami, którzy niedawno odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Polski U18. Na skrzydłach mamy Tomasza Żeleźniaka czy Maksymiliana Zagórskiego. Ten drugi dostaje również swoje minuty w pierwszym zespole Śląska Wrocław. Pod koszem – Szymon Tomczak, który potrafi nieźle zamieszać.

Naszym asem w rękawie może okazać się Jan Wójcik, który zabłyszczał również na parkiecie Energa Basket Ligi. Nie brakuje nam również zawodników z pierwszoligowym doświadczeniem. Kapitan Sebastian Bożenko czy Aleksander Leńczuk mogą dać cenne minuty wnosząc przy tym powiew świeżej energii. Trener Jerzy Chudeusz ma zatem wielu zawodników głodnych gry i minut na boisku.

Co wiemy o przeciwniku? Księżak Łowicz to solidna drużyna, która poprzedni sezon zakończyła na 5. miejscu. Doświadczenie takich zawodników jak Arkadiusz Kobus i Michała Świderskiego (obaj 33 lata) może być kluczowe w niedzielnym spotkaniu. Goście to ekipa która, jak mówi trener, “chce walczyć o podobne miejsce, jak w poprzednim sezonie”. Zdecydowanie stać ich na to – oprócz wcześniej wspomnianych koszykarzach na dłużej w Łowiczu zostali Mikołaj Grod czy też Bartosz Włuczyński.

Wśród nowych nabytków Księżaka należy zwrócić uwagę na Macieja Leszczyńskiego. Może się on okazać sporym zagrożeniem w ataku. Warto wyróżnić transfer Wojciecha Jakubiaka, niegdyś zawodnika naszej drużyny. 24-letni rozgrywający może przysporzyć wiele problemów wrocławskiej defensywie. To wciąż stosunkowo świeży skład, który niedawno został w pełni skompletowany. Zobaczymy jak zaprezentują się obie ekipy. Godzina 20:00, Hala Kosynierka – bądźcie z nami!