Różnica klas

0

Dreamland Gran Canaria nie dała większych szans Śląskowi Wrocław w spotkaniu 16. kolejki BKT EuroCup. Efektownie i skutecznie grający Hiszpanie zwyciężyli w Hali Orbita 92:68.

Trener Jacek Winnicki rozpoczął mecz w ustawieniu Marek Klassen, Hassani Gravett, Jakub Nizioł, Andrij Wojnałowicz i Dusan Miletić.

Rywale z Gran Canarii od początku pokazywali wysoką sportową klasę, ale na starcie nasza drużyna wcale nie wyglądała dużo gorzej na tle silnego rywala. W efekcie po ciekawej dla oka kwarcie na tablicy widniał wynik 26:21 dla gości. Publiczność w Hali Orbita z krzesełek poderwały przede wszystkim wsad Dusana Mileticia i kilka celnych rzutów za trzy naszej drużyny. Z kolei trener rywali, Jaka Laković, od pierwszych minut szeroko rotował składem i na początku drugiej kwarty aż dziesięciu graczy Gran Canarii miało na swoim koncie co najmniej dwa punkty.

I to właśnie na starcie drugiej ćwiartki goście zaczęli odskakiwać. W naszej grze ofensywnej pojawiło się dużo błędów, co rywale skrzętnie wykorzystywali. W sumie w ciągu 10 minut zdobyliśmy tylko 12 punktów, a aż osiem z nich było autorstwa Disana Mileticia. Gran Canaria była skuteczniejsza w każdym elemencie gry, ale szczególnie rzucała się w oczy różnica asyst zespołu – 15 do 5 dla przyjezdnych. W efekcie do przerwy przegrywaliśmy 33:50.

Niestety początek drugiej połowy nie zwiastował zmian wydarzeń na parkiecie. W pewnym momencie Hiszpanie mieli 23 punkty przewagi, którą udało nam się nieco zniwelować za sprawą serii 7-0. Chwilę później jednak to rywale zrewanżowali się podobnym runem i wrócili na komfortowe prowadzenie ponad 20 oczkami. Gran Canaria grała efektownie i efektywnie. Liderami naszych rywali byli Ben Lammers (12 punktów) i AJ Slaughter (11 punktów), a przed ostatnią kwartą obrońcy tytułu prowadzili 75:48.

Finałowa ćwiartka była jedyną wygraną przez naszą drużynę, ale nie mogła odmienić losów meczu. Dusan Miletić ostatecznie zatrzymał swój licznik na 15 punktach, a drugim najlepszym strzelcem WKS-u był Daniel Gołębiowski (13). Cenne minuty na parkiecie zaliczyli z kolei Kuba Piśla i Mikołaj Adamczak. W zespole Gran Canarii każdy z zawodników zdobył co najmniej 3 punkty, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem gości 92:68.

WKS Śląsk Wrocław – Dreamland Gran Canaria 68:92 (21:26, 12:24, 15:25, 20:17)

Tagi: BKT EuroCupDreamland Gran CanariaEuroCuprelacjaWKS Śląsk Wrocław