Pewna wygrana z Pardubicami

0

Trzeci sparing i trzecie zwycięstwo. W środowy wieczór Śląsk Wrocław pokonał czeski BK KVIS Pardubice 103:84 przy Mieszczańskiej.

Do kolejnego meczu w sezonie przygotowawczym Śląsk przystąpił bez kilku kontuzjowanych zawodników. Do Arcioma Parachouskiego, Łukasza Kolendy i Michała Sitnika dołączył niestety Jawun Evans. Rozgrywający na jednym z treningów doznał urazu kolana, a jego przerwa potrwa minimum dwa tygodnie.

Początek spotkania był dość nerwowy z obu stron, ale po kilku minutach wrocławianie zaczęli zyskiwać przewagę. Efektownym wsadem popisał się Jakub Nizioł, akcję 2+1 zaliczył Aleksander Wiśniewski, regularnie punktował Dusan Miletić. Dzięki temu Śląsk na początku drugiej kwarty prowadził już 28:16.

Przed przerwą różnicę nad rywalami udało się jeszcze dość znacznie powiększyć. Pierwsze skrzypce grali zawodnicy zagraniczni, ale młodzi Polacy mocno walczyli, by z jak najlepszej strony pokazać się trenerom przed startem sezonu. W efekcie do szatni schodziliśmy prowadząc aż 57:37 i dominując w niemal każdym aspekcie gry.

Druga połowa przy takim wyniku była właściwie formalnością. Gospodarze przez cały czas utrzymywali dwucyfrową przewagę i kontrolowali przebieg meczu, przy okazji mając możliwość przetestowania wielu wariantów taktycznych. Najlepszymi strzelcami naszego zespołu byli

WKS Śląsk Wrocław – BK KVIS Pardubice 103:84 (23:16, 34:21, 23:25, 23:22)

Może być zdjęciem przedstawiającym klarnet i tekst „FIBA Kosynierka, SPARING Początek meczu: 18:00 AreBasktbal WKS ŚLĄSK Wrocław 103 Statystyki FIBA Punkty 5 minutowych czÄÅ›ciach Pardubice Tworzenie WKS 01:49 30sle2023 19:51 WKS Sławorir (WKS) 103 Nazwa TobiaszDydak Dydak Gravett Zbiórki Kulvietis KVIS Pardubice (PAR) Punktyzgry punkty Lukes 3punkty *13 ZA1 Asystent Zbiórki Mliković Bryce Alford Razem 200:00 22/34 5/22 52(26/34)76,5 Punktyzławki 40(20/27)74,1 Legenda Numer zawodnika 9 wyższe prowadzenie Najwyższa seria punktowa miany prowadzenia Remisy prowadzeniu 25(62-37) 8(40-25) Mnuty zbiórek (2-3) (70-55) Efektywność CW PKT Punkty Celne Próby Asysty e FP otrzymane Kapitan Przechwyt Mnus grał”

Tagi: OBLOrlen Basket LigapardubiceplksparingWKS Śląsk Wrocław