Niewielka porażka we Włoszech

0

Koszykarze Śląska Wrocław rozegrali kolejny dobry mecz w BKT EuroCup, ale tym razem musieli uznać wyższość rywali. Dolomiti Energia Trento nieznacznie pokonał naszą drużynę 85:79.

Wojskowi rozpoczęli spotkanie w ustawieniu Marek Klassen, Aleksander Wiśniewski, Mateusz Zębski, Andrij Wojnałowicz i Dusan Miletić.

Pierwsza kwarta była wyrównanym widowiskiem i zakończyła się remisem 20:20 dobrze oddającym przebieg meczu. Śląsk znacznie przegrywał zbiórkę (5-12), ale zaliczył aż cztery przechwyty przy żadnym rywali. Sporo energii do naszej ofensywy wnosił Klassen, a ozdobą tej części gry była jego akcja alley-oop z Mileticiem. W szeregach Trento zdecydowanym liderem był Kamar Baldwin z 10 punktami na koncie.

W kolejnej części gry ponownie pachniało remisem, ale dzięki świetnej końcówce kwarty na przerwę schodziliśmy na pięciopunktowym prowadzeniu. Rzut za trzy Jakuba Nizioła i punkty Gravetta ustaliły wynik pierwszej połowy na 43:38. Naszymi najlepszymi strzelcami z ośmioma punktami na koncie byli wspomniany Klassen i rozgrywający kolejny dobry mecz Wojnałowicz. Wyróżnić warto także pewnego i skutecznego w tym fragmencie Aleksandra Wiśniewskiego.

Po przerwie inicjatywę niestety przejęli gospodarze, którzy szybko wrócili na prowadzenie i pilnowali go aż do końca kwarty. Obok Baldwina pierwsze skrzypce grał Andrejs Grazulis – obaj łącznie zdobyli ponad połowę punktów drużyny. Wojskowi po powrocie z szatni znacznie gorzej funkcjonowali po obu stronach parkietu, co mocno odbiło się także na skuteczności naszego zespołu. Przed ostatnią kwartą przegrywaliśmy 59:65.

Na jej początku gospodarze szybko osiągnęli dwucyfrową przewagę, ale wrocławianie tego dnia nie zamierzali się poddawać. Dziesięciopunktowa seria i rzut zza łuku Gravetta pozwoliły nam zmniejszyć różnicę do dwóch punktów. Końcówka należała jednak do Dolomiti Energia Trento. Dwa punkty Paula Bilighi i trójka świetnego Baldwina zagwarantowały Włochom zwycięstwo – ostatecznie 85:79.

Dolomiti Energia Trento – WKS Śląsk Wrocław 85:79 (20:20, 18:23, 27:16, 20:20)

Tagi: Aquila Basket TrentoBKT EuroCupEuroCuprelacjaWKS Śląsk Wrocław