Łukasz Kolenda zawodnikiem Śląska!

0

Kolejne wzmocnienie polskiej rotacji w koszykarskim Śląsku! Do drużyny Petara Mijovicia dołączył Łukasz Kolenda, który podpisał z WKS-em roczny kontrakt. Witamy we Wrocławiu!

Łukasz urodził się 28 lipca 1999 roku w Ełku i występuje na pozycji rozgrywającego. W zespole Trójkolorowych będzie najprawdopodobniej konkurował o minuty na parkiecie ze Strahinją Jovanoviciem.

Młodszy z braci Kolenda do tej pory przez całą swoją karierę związany był z zespołem Trefla Sopot. Z żółto-czarnymi w rozgrywkach młodzieżowych zdobył mistrzostwo Polski juniorów (2014) oraz srebrny (2013) i brązowy (2015) medal mistrzostw Polski kadetów. Z młodzieżowymi reprezentacjami Polski był na kilku turniejach o mistrzostwo Europy. W 2018 roku z kadrą U20 zdobył mistrzostwo Europy dywizji B oraz został wybrany MVP całego turnieju.

Na parkietach Energa Basket Ligi zadebiutował w sezonie 2016/2017, a w kolejnych dwóch latach jego rola w drużynie była coraz istotniejsza. Od 2018 roku jest jednym z najważniejszych zawodników w rotacji Trefla, dla którego rozegrał już ponad 120 spotkań na poziomie ekstraklasy. Pod względem statystycznym najlepsze były dla niego ostatnie rozgrywki, podczas których w 34 meczach notował średnio 11,4 punktu i 3,6 asysty przy skuteczności 37,6% zza łuku. W sezonie 2020/2021 osiągnął z sopocką ekipą także najlepszy wynik drużynowy – sezon zasadniczy Trefl zakończył na 5. miejscu, odpadając w ćwierćfinale ze Śląskiem po porażce 1-3 w serii.

Łukasz jest także regularnie powoływany do reprezentacji Polski przez trenera Mike’a Taylora. Podczas zgrupowania przed turniejem eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio zagrał we wszystkich sześciu spotkaniach kadry. Średnio spędzał na parkiecie 19 minut, podczas których notował 7,5 punktu i 4 asysty.

– Zdecydowałem się na przyjście do Śląska Wrocław ze względu na możliwość rozwoju swoich umiejętności, wysoki poziom rozgrywek EuroCup, jak i walkę o najwyższe cele w polskiej lidze. Cieszę się, że będę miał możliwość reprezentowania barw WKS-u w najbliższym sezonie, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i lokalnej. Oczekiwania są duże, ale wolę skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na drużynie, która będzie chciała walczyć w każdym kolejnym spotkaniu – powiedział nam Kolenda.

– Obserwowaliśmy wielu zawodników, dużo rozmawialiśmy w klubie o transferach. Cieszę się, że udało się ściągnąć do Wrocławia Łukasza Kolendę, który jest młodym i bardzo utalentowanym reprezentantem Polski. Myślę, że to będzie bardzo ważne ogniwo naszego zespołu i zrobię wszystko, żeby pomóc mu się rozwinąć. Liczę, że będzie wsparciem dla Strahinji Jovanovicia, który w zeszłym sezonie był jednym z liderów drużyny i że poradzi sobie na bardzo ważnej i odpowiedzialnej pozycji rozgrywającego – dodawał trener WKS-u, Petar Mijović.

Nowy zawodnik Śląska potrafi kreować grę, ale także chętnie szuka punktów zdobywanych poprzez indywidualne akcje czy rzuty z dystansu. Ma już spore doświadczenie w PLK, ale wciąż jest młodym zawodnikiem, który na pewno nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału. Wierzymy, że zmiana otoczenia oraz współpraca z trenerem Petarem Mijoviciem pozwoli Łukaszowi rozwinąć skrzydła i wypłynąć na jeszcze szersze wody. Witamy we Wrocławiu! Hej Śląsk!

Udostępnij:

Tagi: 20212021/20222022eblenerga basket ligaKolendaŁukaszŁukasz Kolendanowy zawodnikplksigningśląskśląsk wrocławsopottransfertransferytrefltrefl sopotwksWKS Śląsk Wrocławwrocławwzmocnienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój komentarz