Memoriału dzień drugi: Dominacja Nymburka i udana pogoń Śląska

0

W drugim dniu V Memoriału Adama Wójcika – ALBA Cup 2022 swoje drugie zwycięstwo odniósł ERA Basketball Nymburk, który pokonał Zastal Zielona Góra, a po raz pierwszy zwyciężył Śląsk Wrocław, pokonując Cbet Jonava.

Już w pierwszej kwarcie meczu Nymburk – Zastal zespół z Czech uzyskał ponad dziesięciopunktowe prowadzenie. Zielonogórzanie próbowali niwelować straty, jednak 0d początku do końca spotkanie odbywało się pod pełną kontrolą drużyny z Nymburka, a przewaga uzyskana w pierwszej części tylko rosła. Ostatecznie Czesi zwyciężyli 95:78 i jako jedyny zakończyli V Memoriał Adama Wójcika z kompletem zwycięstw.

Śląsk mecz z Cbet Jonavą rozpoczął podobnie jak z Nymburkiem. To goście od początku prezentowali się znacznie lepiej i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W pewnym momencie przewaga wynosiła już nawet 15 punktów (4:19), jednak w końcówce kwarty nieźle zaczął się prezentować Jakub Nizioł, za którego sprawą strata nieco zmalała (16:27).

Pierwsze fragmenty drugiej kwarty pozwoliły Śląskowi zniwelować straty, jednak Jonava szybko wróciła do swojej gry i ponownie zyskała znaczną przewagę. W grze WKS-u było sporo niedociągnięć, przez co wynik również był daleki od oczekiwań. Na przerwę wrocławianie schodzili przegrywając 40:56.

Druga połowa to zmiana przebiegu wydarzeń o 180 stopni. Śląsk rozpoczął od serii 12:0 i nie miał zamiaru się zatrzymywać. Znakomicie spisywali się Nizioł i Jeremiah Martin, którzy byli zdecydowanymi ofensywnymi liderami WKS-u. Nie trzeba było czekać do końca kwarty, a przewaga Jonavy została całkowicie zniwelowana. W ostatniej akcji trzeciej części rzut Martina w ostatniej sekundzie zapewnił gospodarzom prowadzenie (71:70).

W ostatniej odsłonie Śląsk kontynuował bardzo dobrą grę. Swoje punkty zaczął dokładać Arciom Parachouski, który dominował pod koszem, a cała reszta również nie spuszczała z tonu. Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 93:83 i zakończyli V Memoriał Adama Wójcika zwycięstwem.

Śląsk Wrocław – Cbet Jonava 93:83 (16:27, 14:19, 31:14, 22:13)