Hitowe mecze w Orbicie zagrożone

0

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podjął dziś decyzję o zakazie organizacji większych imprez masowych z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-CoV-2) wywołującego chorobę COVID-19. Wydarzenia kulturalne gromadzące ponad 1000 widzów mają zostać odwołane, zaś mecze ligowe mogą być rozgrywane bez udziału publiczności albo przesuwane na inny termin. 

– Zdrowie i bezpieczeństwo naszych kibiców, zawodników i wszystkich służb zaangażowanych w organizację meczów jest dla nas kwestią podstawową. Z tego powodu oczywiście dostosujemy się do wytycznych w sprawie organizacji imprez masowych. Na razie czekamy zarówno na oficjalne pismo w tej sprawie, które jest dla nas formalną podstawą do odwołania imprezy masowej, a także na efekt spotkania szefów związków i lig sportowych z Premierem Mateuszem Morawieckim, które odbywa się w Warszawie. Po konsultacjach z władzami Polskiej Ligi Koszykówki podejmiemy decyzję odnośnie sposobu rozegrania meczów z Anwilem Włocławek (17.03) oraz BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski (29.03) w hali Orbita bez udziału publiczności lub też przełożenia ich na inny termin. O konkretnych ustaleniach będziemy informować tak szybko, jak będzie to możliwe – być może już jutro – mówi prezes Śląska Wrocław, Michał Lizak.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z rozegraniem meczu z Anwilem Włocławek poinformujemy oczywiście o możliwości zwrotu zakupionych już biletów na to spotkanie.

Udostępnij:

Tagi: eblenerga basket ligakoronawirusmeczplkśląskśląsk wrocławświęta wojnawkswrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twój komentarz

four × 5 =